Bebeklere sebze suyu verilmeli mi?

Yapılan araştırmalar neticesinde sebze sularının bebekler açısından zararlı olduğunu ortaya çıkartan uzmanlar, bebeklerine ek gıda vermeye başlayan annelere sebze sularına karşı uyarılarda bulundular. Bebeğiniz bir yaşını doldurmadan ona ne sebze suyu ne de meyve suyu vermeniz zararlı olacaktır, aklınızdan çıkarmayın.

Bebeklere sebze suyu içirmek

Henüz bir yaşını doldurmamış olan bebeklere verilen sebze ve meyve suları ciddi anlamda metabolizma sorunlarının yaşanmasına sebep olur. Aynı zamanda bebeklere verilen sebze suyu yetersiz beslenmeye, enfeksiyonlara, komplikasyonlara hatta bebeğin hayatının son bulmasına kadar metabolizma sorununa yol açmaktadır. Bebeğinizi bir yaşını doldurana kadar kesinlikle kendi sütünüzden (anne sütü) başka hiçbir şeyle beslemeyin.

Aksi yapıda bebeklerinizi ciddi sorunlar bekliyor demektir. Bebeklerin sağlıklı bir gelişim ve büyüme göstermeleri açısından ihtiyaç duydukları tüm besinler anne sütünde ölçülü bulunmaktadır. Anne sütü bebeğinizin sağlıklı olmasında ki temel unsurlardan biridir.

]]>