Bebeklerde su kaybı tedavisi

Yetişkinlere nazaran bebekler sıcağı ve soğuğu daha fazla hissettiklerinden, bebeklerin vücutları hava değişikliğine adapte olmakta birazcık zorlanır ve bu zorlanma karşısında bazı bebeklerde bir takım sağlık sorunları baş gösterir. Özellikle de bebeklerde yaşanan su kaybı önemli bir sorun olmakta ve bu sorun acilen tedavi edilmez ise, bebeğin yaşam tehlikesi söz konusu olur. Bebeklerde yaşanan su kaybı nasıl tedavi edilmelidir, sizler açısından uzmanlarımıza sorduk.

Bebeklerde su kaybının tedavisi

Bebeğe su vermeyi unutmak, ölçülü su içirmemek, su içirme aralığını uzun tutmak gibi annelerin yaptığı çeşitli yanlışlıklar bebeklerde su kaybına yol açabilir. Özellikle de yaz mevsimlerinde bu soruna daha sık rastlanır. Uzmanların bebeklerde su kaybı tedavisi açısından önerileri, bebeğin anne tarafından sürekli emzirilmesidir. Anne sütünde bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm besinler ve yaşamsal öğeler bulunmaktadır.

Bebeklere su kaybını önlemek açısından annede bol bol su içmeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmelidir. Annenin günlük en az 12 bardak su içmesi önerilir.

Bebeklere kaynatılmış soğutulmuş su verilmelidir.

Kaynatılmış soğutulmuş su sürekli bebeğe kaşıkla içirilmelidir.

Bebeklerde su kaybı tedavisi açısından bebek sürekli ılık su ile banyo ettirilmelidir.

Bebeğinizi yatırdığınız yere el havlusu koyun ki, bebeğin terini emsin ve cildi nefes alsın.

Bebeği güneşe fazlaca çıkartmayın.

]]>