Bebekler ne zaman uçak yolculuğu yapabilir?

Uçak yolculuğuna çıkmak zorunda kalan ailelerin en büyük endişesi taze doğan bebekleri ile uçağa binmelerinde bir sakıncanın var olup olmadığı yönünde olduğu açısından, zorunlu olarak uçak yolculuğu yapmaları gereken ailelere bu makalemizde bebeklerin ne zaman uçak yolculuğu yapabilecekleri konusunda bilgilere aktaracağız. Uzmanların önerilerinden yola çıkarak hazırlamış olduğumuz bu makalede içinizi ferahlatacak bilgileri okuyacak ve bebeğinizle birlikte kolay bir biçimde söz konusu zamandan sonra uçak yolculuğuna çıkabileceksiniz.

Bebekler ne zaman uçağa binebilir?

Uzman hekimler taze doğan bebeğin 1-2 haftalık olduktan sonra uçağa binmesinde bir sakınca görmemekteler. Hiçbir sağlık sorunu olmayan, son derece sağlıklı bir biçimde hayata gelmiş bebeklerin 250 metre yüksekliğe ayarlanan kabin içi basıncında uçakla seyir etmelerinde bir problem yaşanmaz. Peki ne tür sağlık sorunu olan bebeklerin uçakla yolculuk yapmalarında sakınca vardır?

Bebeğinizde lakin ki kansızlık, doğuştan kalp hastalığı, ağır akciğer hastalığı, kulak enfeksiyonu, ishal gibi sorunlar söz konusu ise bu bebeklerin uçakla yolculuk yapmalarında sakınca olabilir. Bu tür rahatsızlığı olan bebeklerin uçağa binmeden önce uzman bir hekime gösterilmesi ve hekim önerisi ile uçağa bindirilmeleri gerekir. Eğer ki hekiminiz uçak yolculuğunda bir problem oluşabileceğini söylüyorsa, bebeğinizin sağlığı açısından uçak yolculuğundan uzak durun.

]]>