Bebekler kaç öğün tüketmek yemeli?

Henüz ilk kez anne olmuş olan kadınların birçoğu bebek bakma konusunda yeterince tecrübeye sahip olmadıkları açısından, daima anne, kayın valide ya da anneliği ondan önce tatmış bir yakınından birçok konuda yardım istemektedirler. Bilhassa da, taze bebek sahibi olan annelerin en çok meraklandıkları ve bilgilenmek istedikleri konuda, bebeğin kaç öğün beslenmesi gerektiğidir. Bu makalemizde çiçeği burnunda taze annelere ve anne olmak açısından gün sayanlara bebek kaç öğün beslenmelidir, bu konu hakkında bilgiler sunuyoruz. İşte ilk bir yıl içinde bebeğin beslenme öğünü:

Bebekler kaç öğün beslenmeli?

Anne sütü bir bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri barındıran, bebeğin gelişimi ve büyümesi açısından son derece faydalı bir besindir. Muhakkak duymuşsunuzdur, uzmanların en az 6 ay anne sütü ile bebeklerinizi besleyin önerisini. Bebekleri ilk 6 ay anne sütü ile beslemek gerekir lakin, verdiğiniz süt miktarı da oldukça önemlidir. Bebeğinizi kendi sütünüzle beslerken doymuş olmasından emin olmalısınız.

Bir bebek bir aylık olana kadar günde 12 kez anne sütü ile beslenmelidir. Bir aylık olduktan sonra üç aylık dönemine kadar ise, günde 8 kez, 3 aylık dönemden 6 aylık döneme kadar en az 6 kez 3 öğün anne sütü 3 öğün ek gıda ile beslenmelidir. 6 aylık dönemden 9 aylık döneme kadar ise 5 kez 3 ana 2 fasıla öğün, 9 aylık dönemden sonra 3 ana 1 fasıla öğün olmak üzere bebeklerin beslenmesine dikkat edilmelidir.

]]>