Bebeğin boyunu uzatan besinler nelerdir?

Bebeklerin boy uzunluğu ekseri genetik geçişli olsa da, doğru besinlerin tüketilmesi ile bebeklerin boylarının uzamasında önemli değişimler gözlenebileceğini söyleyen uzmanlar, ebeveynler bebeklerinin uzun boylu olmasını istiyorlarsa bebeklerini sağlıklı ve doğru besinler ile beslenmelidirler. Aileler bebeklerini besleme konusunda bilinçli bir yol izlerlerse ve boy uzatan besinlere ağırlık verirlerse, bunu pek ala başarabilirler. İşte uzmanların açıklamasında bebeklerin boyunu uzatan besinler:

Bebeklerin boyunu uzatan besinler

Bebeklerin boyunun uzamasına yardımcı olan en önemli besin, süt ve süt ürünleri olduğunu söyleyen uzman hekimler, gün içerisinde bebeklerin 2 su bardağı kadar süt içmesini önermekte ve bunun düzenli bir biçimde yapılmasına dikkat edilmesini söylemekteler. Bilhassa da geceleri süt içip yatan bebeklerin boylarında ciddi anlamda uzama görülecektir.

Bebeklerin boy uzamasına yardımcı olan bir diğer besinler ise, brokoli, kuru meyveler, susam ve soya fasulyesidir. Bu besinler bebeklerin hem boylarının uzamasına yardımcı olacak hem de bağışıklık sistemlerini güçlendirerek gelişebilecek hastalıklara karşı koruma sağlayacaktır.

]]>