Bebeğin ateşi yükselince renk değiştiren tulum

Bebeklerin yükselen ateşlerini ölçmek açısından günümüzde çeşitli ateş ölçme cihazları kullanılmakta, lakin nano teknoloji yöntemiyle üretilen ve bebeğin ateşine göre renk değiştiren tulumlar bu ateş ölçme cihazlarının pabucunu dama atacak gibi görünüyor. Bebeğin ateşinin yükselmeye başladığını renk değiştirerek sinyal veren bu tulumlar, ebeveynlerin bebeğin ateşinden daha erken sürede haberdar olmasını ve ateşin düşürülmesi açısından zaman kazanılmasını sağlamaktadır. İngiltere’de üretilen ve yurtdışında büyük bir ilgi toplayan bu tulumlar Türkiye’de de satışa sunulmak açısından hazırlanıyor.

Ateş yükselince renk değiştiren tulum

Yüksek ateş bebeklerde ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Ateş yükselince renk değiştiren tulumları sayesinde bebeklerin ateşleri daha erken zamanda kotrol altına alınacak ve yüksek ateşin yol açma riski olan sorunlar da önlenmiş olacak. Bebeğin üzerine giyeceği bu tulumlar çok yakın bir zamanda ülkemizde 99 liradan satışa sunulacak.

Ateşe göre renk değiştiren bebek tulumları pembe, mavi ve yeşil renklerde üretilmiş olup, bebek ateşlendiği zaman ak renge dönmektedir. Pamuklu kumaştan hazırlanan bu tulumlar bebeğin ateşi 37 dereceye çıktığı zaman ak renge dönecektir. Ayrıca ateşe göre renk değiştiren bu tulumlar 2 yaşına kadar kullanılabilecek.

]]>