Balık yağının cilde faydaları

Balık yağında fazlaca olan Omega 3 yağ asidi, sağlığımız açısından çok faydalı olduğu kadar estetik güzelliğimize ve cilt sağlığımıza da olumlu yönde etki ettiği ilmi araştırmalarla ispat edilmiş olup, mütehassıslar tarafından günlük belli bir ölçüde kullanılması önerilmektedir. Günlük olarak tüketeceğiniz
balık yağı kalp-damar hastalıkları başta olmak üzere daha birçok sorunun üstesinden gelip kaliteli bir yaşam sürmenizi destekleyecek, cildinizin olduğundan daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

 

Balık yağının cilde yararları

 

Kanser hastalıklarına kalkan olan balık yağı, cildimizde meydana gelme olasılığı olan her türlü alerjik cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Aynı zamanda ergenlik birlikte sivilce ve akne sorunları da balık yağı ile ortadan kaldırılmaktadır.

Balık yağı solüsyon olarak eczanelerde satılmaktadır. Balık yağını ister solüsyon olarak kullanın isterseniz de yemeklerinize ekleyip tüketin. Her türlü fayda sağlayacaktır, lakin uzmanlar yemeklerle birlikte tüketilmesini önermekteler.

Egzama, selülit, sedef hastalığı, cilt çatlakları, çiller, kırışıklık, leke, vitiligo, çıban, cilt kanseri, kurdeşen, kellik, nasır, sakal iltihabı, sıraca, siğil, şirpençe, temriye, uçuk, uyuz, yılancık, erizipel gibi günümüzde sıkça rastlanan cilt hastalıklarına karşı balık yağı etkili olmaktadır.

]]>