Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkisel kürler?

Mütenevvi hastalıklarnın yaşanmasında bağışıklık sisteminin güçsüz olmasının etkileri oldukça büyük olduğundan bitkisel kür tarifleri ile bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve hastalıklarn önüne geçebilirsiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirme yöntemlerinden alternatif tıbbın sunmuş olduğu kür tariflerini sizlerle paylaşıyor ve sağlıklı bireyler olmanıza muavenet ediyoruz.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek açısından

 

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız sabahları zencefil, çubuk tarçın, kakule ve limon dilimi ile demlenmiş ılık suya, 1 çay kaşığı kestane balı karıştırıp içmenizi öneri ederiz.

1 kase evde mayalanmış yoğurda 1’er çay kaşığı zerdeçkırmızı, zencefil, ısırgan tohumu, üzüm çekirdeği karıştırıp günde bu karışımı tüketmekte bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı bitkisel kür tarifidir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek açısından dilerseniz , balkabağı, brokoli, domates, ıspanak, yumurta, marul gibi A vitamini bakımından zengin olan ve fındık, badem, yer fıstığı, ceviz, zeytinyağı, hindistancevizi yağı gibi E vitamini bakımından zengin besinleri de yiyebilirsiniz.

]]>