Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık nasıl geçer?

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık sorunu cildin nem dengesini kaybetmekten husule gelen bir sorun olduğundan, bacaklarda kaşıntı ve kızarıklığın geçmesi açısından cilde kaybettiği nemin geri kazandırılması gerekir. Kuruyan bacaklar bir müddet sonra aşırı biçimde kaşınmaya başlar ve akabinde sürekli kaşınmaktan dolayı kızarıklık husule gelir.

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklık tedavisi

Bacaklarda kaşıntı ve kızarıklığın önlenmesi cilt nemlendirici kremler kullanılabilir. Cilt nemlendirici kremlerin yanı sıra, bebek sabunları, banyo yağları ya da nemlendirici özellikte ki sabunları kullanmak bacaklarda ki kaşıntıyı durdurur. Kaşıntının geçmesinin ardından kızarıklık problemi de yavaş yavaş kendiliğinden geçecektir.

Özellikle bebek ve küçük çocuklar yetişkinlere nazaran daha fazla nem kaybederler. Bu sebeple bacaklarda kaşıntı ve kızarıklığın önlenmesi açısından her banyo sonrası muhakkak bebeklerin ve çocukların ciltleri nemlendirici krem ya da bebek yağı ile nemlendirilmelidir. Çok sıcak ve kuru havaya sahip ortamlarda fazla bulunmaktan kaçının.

]]>