B12 vitamini kilo aldırır mı?

B12 vitamin eksikliği yaşayanlar, vücutlarındaki bu vitaminin eksikliğini gidermek açısından çoğu kez B12 vitamini ihtiva yapan tabletleri kullanmayı tercih ederler. Ancak uzmanlar, bu tabletlerin kullanımı yerine ne derece B12 vitamin eksikliğini doğkırmızı beslenme şekilleri ile gidermelerini önerseler de, bazı kişilerde olan aşırı B12 vitamin eksikliği açısından, vitamin haplarının kullanımı da önermekteler.

B12 vitamin hapı kilo aldırır mı?

İştah kaybı, halsizlik, yorgunluk, hafızanın zayıflaması ve bunlar gibi daha birçok sağlık probleminin baş gösterdiği B12 vitamin eksikliği sorununu gidermede kullanılan vitamin haplarının kilo aldırıp aldırmadığı da hastalar tarafından merak edilen bir sorudur. Peki B12 vitamin hapı kullanmak kilo aldırır mı?

Uzmanlar vitamin haplarının kalori içermediğini söylemekte, fakat B grubu vitamin haplarının iştah açıcı özelliği bulunmasından kaynaklı olarak, iştahını kontrol altında tutamayanlar da kilo tüketiminin gerçekleşeceğini de dile getirdiler. Eğer kilo alabilmek istiyorsanız, B12 vitamin hapı kullanımı esnasında iştahınız açılacağı açısından, kilo probleminizi de gidermiş olursunuz. Fakat kilo alabilmek istemeyenler B12 vitamin hapı kullanırken, olabildiğince düzenli ve kalorisiz sağlıklı besinler tüketmeye özen gösterin. Aksi yapıda kilo alabilirsiniz.

]]>