Azgın teke otunun faydaları nelerdir?

Doğanın sunmuş olduğu bitkilerin hemen hemen her birinden çeşitli hastalıklarna çare bulmanın mümkün olduğu bir dönemde yaşadığımız açısından, alternatif tıbba olan ilgi bir hayli artmış durumadır. Bitkisel tedavilerin içinde yer alan bir bitkide, azgın teke otudur. Lakin azgın teke otunun kullanımına çok dikkat etmemiz gerektiği önerilir. Afrodizyak bir etkisi bulunduğu açısından azgın teke otu verilen bu bitkinin şuana dek yan etkileri kesinlik kazanmasa da, faydaları şöyle açıklanmıştır:

Azgın teke otu yararları

Köklü bir geçmişe sahip olan azgın teke otu çok uzun dönemlerden beri kullanılmakta ve bilhassa da çocuk sahibi olmada zorlanan çiftler tarafından kullanımı yaygındır. İktidarsızlık problemi yaşayan erkekler, azgın teke otunu kullandıkları vakit, sorunlarına çözüm bulabilirler. Azgın teke otunun özünde olan testosteron, cinsel gücü arttırmada son derece etkilidir. Cinsel güdüyü güçlendirmenin, ereksiyon sağlamanın ve cinsel arzuyu arttırmanın en doğkırmızı yolu bu ottan geçer.

Azgın teke otunun faydaları bu kadarla bitmiyor. Bu otun aynı zamanda erken menopoz riski olan kadınların menopoza girme dönemini de geciktirdiği de söyleniyor. Ancak bu yalnızca bir söylenti. Kesinliği henüz kanıtlanmamıştır. Bu bitki ile alakalı kapsamlı bir bilgi bulunmadığı açısından hekime danışmadan kullanmanız önerilmez.

]]>