Ayrık dişler nasıl birleştirilir?

Günümüzde dişlerinin ayrık olmasından utanan o kadar çok insan var ki ne gülebiliyor, ne de kolay kolay konuşabiliyor. Bu sorundan kurtulmanın en etkili çözüm yolu, diş hekimine gitmek ve ayrık dişlerinizi birleştirme tedavisini uygulatmak. Oldukça basit bir yöntem olan ayrık dişleri birleştirme tedavisi, özlediğiniz kolay gülmeyi ve kolay konuşmayı sizlere geri kazandırıyor.

Ayrık dişler nasıl birleştirilir?

Ayrık dişlerin tedavisi uzman diş hekimlerince kısa sürede uygulanıyor. Çeşitli estetik yöntemleri sayesinde ayrık diş probleminden günümüzde kurtulabiliyorsunuz. Özellikle de yalnızca ön dişlerin aralık olması daha kısa sürede halloluyor. Geniş aralığa sahip olan dişler açısından diş teli uygulamasına gidiliyor. Diş teli daha uzun vadeli bir tedavi yöntemi olsa da, aynı zaman da en etkili metotlardan biridir.

Ayrık dişlerin tedavisi açısından uygulanan yöntemler şunlardır:

Lamina

Dişlerin ön kısmından yapıştırılan incecik porselen yapraklardır. Bu yöntemle hem dişlerin arasındaki aralıklar kapanıyor hem de varsa renk ve şekil bozuklukları düzeltiliyor. Bu tedavi yönteminin tek dezavantajı, daha uzun bir uygulama süresine ve yüksek maliyete sahip olmasıdır.

Bonding

Dişlerin en ve boyunun kompozit (ak dolgu) dolgularla uzatılması işlemidir. Bu yöntemle daha kısa sürede sonuç alınır. Ancak bu yöntem yalnızca küçük sorunlarda kullanılabilir. Ciddi boyutta olan diş aralıkları açısından uygun bir tedavi yöntemi değildir.

]]>