Ayak tırnağı batması nasıl geçer?

Ayak tırnağınız batıyor ve canınızı yakıyorsa, hazırlayacağınız doğkırmızı karışımlar vasıtasıyla ayak tırnak batmasına çözüm bulabilir ve kendinizi bu can acıtıcı dertten 20 dakika içinde kurtarabilirsiniz. Bunun açısından yapmanız gerekenleri sizler açısından araştırdık, ayak tırnak batmasına doğkırmızı çözüm olacak en pratik önerileri sizlerle paylaşmaya karar verdik. Yürümenizi ve ayakkabı giymenizi engelleyen ayak tırnak batması sorununa karşı bu doğkırmızı çözü önerileri şeker hastası, dolaşım sisteminde sorun olan hastalar ve iltihaplanmış ayak tırnağı hastaları uzman bir hekime danışmadan denemesinler.

Ayak tırnak batmasına çözüm

Ayak tırnak batmasına en etkili çözüm yolu, içine tuz eklenmiş ılık suyun içinde yaklaşık 20 dakika kadar tırnak batası sorunu yaşanan ayağın bekletilmesidir. İki çorba kaşığı kadar tuzu ılık suyun içine ekleyin ve tırnak batması olan sorunlu ayağı bu ılık suda bekletip, ardından tırnak büyüyünceye ve deri iyileşinceye kadar birkaç gün pamuk ya da gazlı bezi tırnağın üzerine koyun.

Ayak tırnak batması probleminden kurtulmak açısından bu önerimizi uyguladıktan sonra tırnaklarınızı dümdüz kesmeli, köşelerini yuvarlatmamalı, sorununuz geçene kadar pamuklu çorap giymeli ve her gün çorabınızı değiştirmelisiniz. Söz konusu bölgenin hijyenine de dikkat edilmelidir.

]]>