Ayak kokusu ve mantara bitkisel çözüm

Mantar hastaları sürekli ayak kaşımadan şikayet ederlerken, toplumumuzda birçok kişide bilhassa yaz aylarında ayak kokusundan şikayet etmektedirler. Bu iki sorun, ayrıca birbirini tetiklemektedir. Hem ayak kokusuna hem de mantara iyi gelecek bitkisel bir çözüm yöntemleri paylaşıyoruz sizlerle. Böylece ayak kokusu ve mantar derdiniz yok olarak daha sağlıklı ve kokusuz ayaklara sahip olabileceksiniz.

 

Ayak kokusu ve mantar açısından

10 poşet Paudarco çayı demleyin. Bu çayın suyunda ayaklarınızı on dakika bekletin.

Yine bakteri ve mantarlara iyi gelecek başka çözüm yolu ise zeytin yaprağındadır. Zeytin yaprağı ekstresi bu sorundan kurtulmanıza birebir çözüm yoludur.

Mantar ve kokuyu giderek çay ağacı yağını kullanın. Ayaklarınızı bir kabın içine koyun ve kabı ayaklarınızın üstüne gelecek kadar su ile doldurun. Bu suya 40 damla çay ağacı yağı ekleyin. 10 dakika ayaklarınızı bu suda bekletin ve çıkartın. Ayaklarınızı çıkarttıktan sonra iyice kurulayın. Tırnaklarınızın içi ve ayağınızın her yeri kupkuru olmalı. Bunun açısından saç kurutuma makinesi ve havlu kullanın.

Ayak kokusu ve mantardan muzdarip olanlar, sarımsaktan da yardım alabilirler. Sarımsağı dilimleyerek mantarlı bölgeye koyun. İsterseniz sarımsağın suyunu da sıkabilirsiniz. Ardından ayağınıza çorap giymelisiniz ve tüm gün çorabı ayağınızdan çıkartmamalısınız. Sarımsak mantara en iyi ilaçtır.

Mantarlı bölgeye Aloe vera jeli sürün.

Yarım bardak sirkenin içine 6 sayı aspirin ekleyin. Ayaklarınızı saf su ile durulayarak iyice kurutun. Ardından aspirinli sirke suyunda ayaklarınızı yıkayın ve kurulayın. 3 gün uygulayın.

]]>