Ay taşının özellikleri nelerdir?

Ay taşı hakkında yapılan birçok araştırmalar sonrasında ay taşının ay ile bir alakası olduğuna ve aydan gelen ışık sayesinde ay taşının kişinin bedenine mütenevvi faydalar sağladığına inanılmaktadır. Günümüzde şifalı taşlar arasında önemli bir yere sahip olan ay taşı kolye, yüzük, bileklik ve yüzük gibi takı malzemelerinde kullanıldığı gibi, tespih olarak hazırlanıp satışa sunulmaktadır. Peki ay taşının faydaları nelerdir? Ay taşının ne gibi özellikleri vardır?

Ay taşının faydaları

Ay taşını içerdiği özellikler bilhassa da kadınların çok işine yaramaktadır. Çünkü ay taşı kadınlarda husule gelen kısırlığı önlemekte, üreme organlarıyla alakalı her türlü sorunların çözülmesine muavenet etmektedir. Ayrıca ay taşının kadınlar açısından en büyük faydalarından biri de, doğu yapmayı kolaylaştırmasıdır.

Ay taşının yararları arasında lenfotik sistemdeki bozuklukları ortadan kaldırması, kişinin tutumlarında esneklik yaratması, duygusal dengeleyici vasıflara sahip olunması, sevgi ve aşkı daha ihtiraslı yaptığı, fazla tüketmek yeme dürtüsünü ortadan kaldırdığı da yer almaktadır.

]]>