Astım bitkisel tedavisi

Astım çağımızda ciddi manada baş gösteren bir hastalık olup alerjen etkili sentetik gıdalarla günden güne artmaktadır. İnsanlar gelişen çağa ayak uydurdukça doğallıktan uzaklaşıp daha çok fabrika ürünlerine, hazır yiyeceklere yöneldikçe astım gibi kronik sağlık sorunları da artmaktadır. Astım hastaları günlük yaşantılarında sıkıntı yaşayabildikleri açısından onlara nasıl yardım edebiliriz diye düşündük ve onları sevindirecek daha doğkırmızı yöntemler sunmaya çalışacağız.

 

Malum astım hastalarının kullandıkları ilaçlar daima kortizonlu olduğu açısından her sıkıştıklarında bu ilaçlara sarılmak yerine daha doğkırmızı yöntemlere yönlendirmek istiyoruz çünkü bildiğiniz gibi kortizon faydalı olduğu gibi zararlı yönleriyle de oldukça iyi bilinmektedir. Buyurun astım hastalarımız açısından doğkırmızı yöntemleri sürekli birlikte öğrenelim.

 

Astıma bitkisel çözüm

 

Astım hastalarına bitkisel çözüm yöntemleri; nefes almanızı kolaylaştırmak açısından kaynar bir bardak suyun içine 1 çay kaşığı papatya,1 çay kaşığı ekinezya kökü, 1 çay kaşığı sığır kuyruğu yaprağı, 1 çay kaşığı çarkıfelek çiçeği yaprağını ekleyip demlemeye bırakın. Demlendikten sonra bu karışımı açısından.
Somon balığı yağı tüketebilir yada somon balığını haftada bir kez yiyebilirsiniz.
Kafeinli içecekler bronşları açacaktır, bu sebeple kafein alabilirsiniz.
Spor yapmak istiyor lakin astım krizini tetiklediğini mi düşünüyorsunuz? O halde tuzdan uzak durun ve egzersiz öncesi C vitaminli içecek açısından.
Shuan Huang Lian adlı bir otun astıma iyi geldiği söylenmekte ve
Çinliler bu otu sıkça kullanmaktadır.
Aynı zaman da Pau d’arco adlı bitkide astıma iyi gelmektedir.
Nefes darlığını gidermek açısından sığır kuyruğu bitkisini kullanın. Sığır kuyruğu kendi yağı ile birlikte çay olarak hazırlanırsa daha etkili bir sonuç verecektir.
Bol bol C vitamini tüketin.
B6, B 12 vitaminleri ve Ginko Biloba kullanın.

]]>