Anason Çayı Ve Anason Bitkisi Ve Anason’un Faydaları

Anason çayı, özellikle bayanlar olmak üzere tüm insanların faydalarını bilmesinden sonra devamlı tüketmekte olduğu  bitkisel çaylarndan birisidir. Anason bitkisi, yarım metreye kadar boylanabilen  ve yalnızca mevsimlerden yazın çiçek açan bitki türüdür. Yapraklar yuvarlak olan bu bitkinin çiçeği de beyazdır. Peki bu bitkisin faydaları nelerdir? Merak ediyormusunuz? Eğer merak ediyor ve biliglenmek istiyorsanız, makalemizi sonuna kadar okumalısınız…

 

Bitkinin çayı oldukça şifalı olup, tohumlarından hazırlanmaktadır. Çayın hazırlanışı, tohumlarını öğütlüyor ve toz olana kadar bu kıvama getiriyoruz. Daha sonra bu toz kıvamına gelen tohumları, kaynar bir su içerisinde normal bir biçimde demliyoruz. Demleme işlemi bittikten sonra çayın biraz dinlenmesi ve süzülmesi yeterlidir. Daha sonra afiyetle içilir.
Not: Her bir şeyde olduğu gibi bu anason çayının da fazlası zarardır.
Anason çayının faydaları

Anason çayının faydaları

Peki, anason çayının ne gibi bir faydalıkları vardır. Öncelikle anasın çayı hazmı kolaylaştırıp, kan dolaşımını düzene sokar ve kalbe iyi gelmektedir, iştah açıcı bir çay olup bronşit gibi rahatsızlıklara karşı faydalı olmakla birlikte balgam sökme gibi bir tedavisi de bulunuyor, Baş ağrıları ya da sinir gibi sorunlara iyi gelmekle birlikte uyku içinde faydalı bir içecektir. Anne sütünü arttırıcı özelliği bulunuyor, cinsel isteği de arttırmaktadır.

]]>