Ananas suyunun faydaları nelerdir?

Tropikal iklim meyvelerinden biri olan ananas, lezzetiyle damaklarda eşsiz bir tat bırakırken,
aynı zamanda suyuyla da ferahlık sağlayan, sağlık açısından mühim faydaları olan bir meyve olmaktadır. Ananas ihtiva ettiği 16 mineral ve vücut açısından gerekli olan tüm vitaminler sayesinde zengin bir içeriğe sahip olan bir meyvedir. Ananasın sağlık açısından olumlu etkileri olduğunu söyleyen uzmanlar, bilhassa da ananas suyunun içilmesini önermekteler. Çünkü bu meyvenin tüm sırrı, suyunda.

Ananas suyunun faydaları

Ananas suyu özellikle de çağımızın en büyük sorunları arasında yer alan kilo problemine derman olmaktadır. aşırı kiloya sahip olanlar bu zengin vitamin ve mineral içeren ananas suyunu düzenli olarak doktor kontrolünde içebilirler.

Bağırsak tıkanıklığı şikayeti olanlarda ananas suyundan şifa bulabilir. Özellikle de son dönemlerde bağırsak tıkanıklığı şikayeti olanlara uzmanlar ananas suyu içmelerini önermekteler. Cerrahi müdahale yerine hastalara ananas suyunu öneren hekimler, bu meyvenin bağırsakta olan taşlaşmış gıda ve yabancı cisimlerin temizlenmesinde önemli rolü olduğunu vurgulamaktalar.

Ananas suyu yararları arasında midede olan yabancı cisimlerin ve taşlaşmış gıdaların temizlenmesi de yer almaktadır. Yuttuğumuz bazı gıdaların midede sindirilememesi ve sertleşmesi hastalarda sıkıntı yaratıyor. Bu hastalar ananas suyu içerek bu sorunlarına çözü bulabilirler.

]]>