Alüminyum folyonun zararları nelerdir?

Beslenme amacı ile almış olduğumuz besinleri mutfakta muhafaza ederken bu besinleri saklamak açısından çoğu zaman hepimiz alüminyum folyolardan yararlanırız. Alüminyumdan yapılmış olan bu kağıtlar aynı zamanda besinleri pişirmek içinde kullanılır. Ancak uzmanlar alüminyum folyo kağıtların yüksek derecede alüminyum içerdiklerinden dolayı bu kağıtların kullanımını uygun görmemekteler.

Yapılan araştırmalara göre alzheimer hastalarının beyin dokularında yüksek oranda alüminyuma rastlanmış olduğundan, alüminyum folyo kullanımı ile bünyemize giren alüminyum bu rahatsızlığa zemin hazırlayabilir. Günlük hayatta sıklıkla tercih edilen alüminyum folyolar aynı zamanda demir eksikliğine de yol açabilir.

Vücutta mineral dengesi oldukça önemli bir husustur. Eğer ki vücudumuzda alüminyum yüksek ölçüde bulursa diğer mineraller azalacaktır. Bu sebeple buzdolabında veya derin dondurucularda kullanılacak olan alüminyum folyolara kesinlile asitli, tuzlu ve sulu yemekler sarılmayacak ve aynı zamanda bilhassa et ürünleri alüminyum folyolardan uzak tutulacaktır. Alüminyum folyo yerine kağıt ve kağıt ambalajlarını kullanabilirsiniz.

]]>