Adet şişkinliğine bitkisel çözüm

Adet günlerinde kadınların karın ve bel bölgesinde ortaya çıkan sancı ve ağrıların yanı sıra bir de hormon dengelerinin bozulmasından dolayı vücutlarında şişkinlik (ödem, su toplama) sorunları meydana gelmektedir. Regl döneminde ortaya çıkan ödem şişkinliğine bitkisel yöntemlerle çare bulmak istiyorsanız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu kürü denemenizi öneri ederiz.

 

Adet döneminde ödem söktürücü olan bitkisel kür sayesinde vücudunuzda biriken su böbrekler yardımı ile idrar yollarından dışarı atılacak ve rahatlamanızı sağlayacaktır. Adet günlerinizde yaşadığınız bu sorundan kurtulmanın yolu ise kiraz sapından geçiyor.

 

Adet döneminde ödem kürü

 

Bir litre su kaynatın. Kaynayan suya daha önce soğuk su ile yıkadığınız bir avuç kadar kiraz sapı atarak 5 dakika hafif ateşte ağzı kapalı bir biçimde kaynatın. Ardından soğumaya bırakın be süzün. Adetiniz boyunca hergün bir su bardağı aç ya da tok karnına açısından. Bu karışımı 3 gün boyunca buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. 3 gün sonra yeniden yapmanız gerekir.

]]>