Adet öncesi strese ne iyi gelir?

Kadınların en stresli dönemi olan sayı döneminde, kadınlar aşırı stresli olduklarından hem günlük hayatlarında hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında istemeyecekleri davranışlarda bulabiliyor, birilerinin kalbini kırabiliyor ya da buna müşabih sorunlar ortaya çıkabiliyor. İşte bu ve buna benzer sorunları yaşamamak, sayı dönemi öncesi ve sırasında gayet mutlu olmak, stresten uzak bir yaşam sürmek ve hayatınıza normal bir biçimde devam etmek açısından sayı öncesi stresi engellemenin yolunu biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise, o halde yazımızı sonuna kadar okumalı ve uzmanların sayı dönemi öncesi strese iyi gelecek önerilerine kulak vermeli.

Adet öncesi stresten korunma

Çoğu kadın mutluluk verdiğini düşündüğü açısından sayı döneminde bol bol çikolata tüketmektedir. Ancak uzmanlar çikolata tüketilmesini önermemekte. Neden mi? Çünkü, kafein, şeker, tuz ve unlu mamullerin sayı dönemi öncesi alımını azaltmak, sayı öncesi ve sırasında husule gelecek şikayetlerin de azalması demektir. Siz mutlu olmak açısından bu dönemde çikolata yiyorsunuz lakin, bu sizi daha da mutsuz ediyor. Unutmayın, şekerden tuzdan, undan ve kafeinden sayı öncesi uzak durmalı. Adet öncesi alkolden de uzak durmalı.

Peki ne tüketmeli?

Adet öncesi yaşanan sıkıntıları önlemek ve sayı dönemini de sorunsuz atlatmak açısından B6 vitamini ve magnezyum açısından zengin olan besinler tüketilmelidir. Hatta hemen hemen her gün düzenli olarak 500 miligram çuha çiçeği almak yapılan araştırmalara göre sayı şikayetlerini yok ediyormuş. Adet yaklaşırken sıcak bir banyo almakta gerginlik ve stresten sizi uzak tutacaktır. Adet dönemindeki ağrıları dindirmek içinde sıcak su torbası işinizi görür.

]]>