Açlık krizi nasıl önlenir?

Açlık krizi yaşayanlar açısından uzmanlar iştah krizini önlemeye yönelik çok önemli bilgiler paylaştılar ve bizde bu bilgileri yazımızda bir araya getirerek sizlerle paylaşmak istedik. Tokluğunuz geçtiği zaman kendinizi açlıktan dolayı kontrol edemiyorsanız, sürekli bir şeyler yiyor, neyi ne zaman tüketeceğinizi bilmiyorsanız işte sizler açısından iştah krizini bastırma yolları;

İştahı kontrol altına tutabilmenin ilk kuralı doğkırmızı besinleri tüketmektir. Her şeyi zamanında ve organik olarak tüketmek iştah krizini bastırmada etkili alışkanlıklardan biridir. Çünkü hormonlu olan gıdalar bedenin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve besinleri ölçülü sağlayamadığından iştahta kontrol edilemez hale gelir.

Açlık krizini önlemede doğru yağ ürünlerini kullanmakta son derece önemlidir. Uzmanlar iştah krizini önleme önerilerinde omega-3, omega-6 dan zengin yağlı besinleri kullanmamız gerektiğine de değindiler.

Şekeri hayatımızdan tamamen çıkartmalı, tam tahıl ve tahıl ürünlerini tüketmeli, düşük glisemik indeksli gıdaları kullanmalısınız. Her sabah kahvaltı yapmaya özen göstermelisiniz. Gün içinde fasıla öğünlerde beslenmeyi de ihmal etmemelisiniz. Ayrıca muhakkak antioksidan ihtiva yapan gıdalara yönelmeli, soya ürünlerini yemeli ve açlığı bastıran bitki çayları da yiyebilirsiniz.

]]>